Co vědět o transfuzích krve a onemocnění srpkovitých buněk

Co vědět o transfuzích krve a onemocnění srpkovitých buněk

Sickle Cell Coyl (SCD) je zdravotní stav, který ovlivňuje červené krvinky. V některých případech mohou lidé s SCD vyžadovat krevní transfuze, aby pomohli léčit a řídit stav a předcházet komplikacím.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) se 1 z každých 13 afrických amerických dětí narodí s srpkovitými buňkami, což znamená, že mají jeden srpkovitý gen, který by mohli předat jejich jejich Děti.

Tento článek nastíní, jak mohou krevní transfuze pomoci léčit SCD. Krevní výrobky pro lidi, kteří je potřebují. Zahrnuje přenos krve žíly. Může se konat v nemocnici, klinice nebo v soukromém domě.

Lidé mohou přijímat různé směsi krve a její složky. Jedná se o plnou krev, červené krvinky (RBC), bílé krvinky, krevní destičky a plazma. Vhodný zápas. Pro lidi se SCD je důraz kladen na transfuzi RBC a hlavní typy transfúze krve jsou:

 • Jednoduchá transfúze: Proces přidává darovanou krev do systému člověka, aniž by odstranila žádnou z jejich krve.
 • Transfuze částečné výměny: V tomto postupu lékař odstraní malé množství krve a nahrazuje ji darovanou zdravou krví. Dělají to, aby se vyhnuli odstranění příliš mnoho krve najednou. Skládá se z jednoduchých transfuzí, které se odehrávají každých několik týdnů. Tento postup je bezpečný pro děti, dokonce i batolata, stejně jako pro dospělé. Zdravé RBC jsou fórum gelarex kulaté a hladce se pohybují skrz krevní cévy, aby přepravovaly kyslík kolem těla. U někoho se SCD znamená problém s proteinovým hemoglobinem, že RBC jsou tvrdé, lepkavé a srpkovité.

  Z tohoto důvodu se RBC mohou uvíznout v menších krevních cévách těla, což způsobuje nedostatek kyslíku v celém těle. Mezi možné účinky patří bolest, mrtvice, syndrom akutního hrudníku a infekce.

  Když lidé mají SCD, jejich RBC také mají tendenci zemřít rychle, žijící pouze 10–20 dní, místo 90–120. Pokud tělo nemůže vytvořit nové RBC, které je nahradí dostatečně rychle, může si člověk vyvinout anémii.

  Léky na předpis, terapie kmenovými buňkami a transfúze krevních jsou standardní léčbou SCD. Nemoc se v průběhu času zhoršuje, takže ošetření, které člověk potřebuje po celý život, se také pravděpodobně změní. pomáhat lidem spravovat SCD. Tyto postupy umožňují zdravotnickým týmům rychle reagovat, když si lidé vyvíjejí náhlé závažné příznaky a komplikace v důsledku SCD, jako například:

 • anémie, zejména když problémy s slezinou zhoršují
 • Některé infekce
 • Akutní syndrom hrudníku
 • Splenická sekvestrace, která je, když slezina náhle a nebezpečně v důsledku zachycených srpkových buněk
 • Selhání více orgánů

Transfuze mohou také zabránit problémům souvisejícím s SCD, jako například:

 • Komplikace před chirurgickým zákrokem a dalšími lékařskými zásahy
 • Snížení rizika mrtvice v Lidé, kteří již měli jeden
 • Snižování rizika mrtvice u dětí, které jsou ohroženy bezbolestný a přímý postup. Americký Červený kříž poznamenává, že zatímco proces obvykle trvá asi 1 hodinu od přihlášení k občerstvení poté, skutečný sběr celé krve trvá jen asi 10 minut. Dary zahrnující aferézu budou trvat déle.

  Ačkoli to také není příliš bolestivé, kromě pinpriku pro intravenózní (iv) vložení, trvá o něco déle, než jednotlivec přijímá krev, v závislosti na typu jako Transfuze:

 • Jednoduchá transfúze: Doktor přidává darovanou krev systému jednotlivce a doba, kterou trvá, se liší v závislosti na tom, kolik krve člověk potřebuje.
 • Částečná výměna: Tento proces probíhá ve fázích, odstraňuje malá množství krve, obnovuje ji a poté ji vrátí před odstraněním další dávky. Tato metoda znamená, že osoba podstupující postup nikdy chybí více než několik uncí krve najednou. Odstraňuje RBC a zahodí je. Lékař pak mísí plazmu jednotlivce, krevních destiček a bílých krvinek s RBC od dárce a přidá antikoagulant, aby se zabránilo srážení. Poté vložili směs zpět do těla jednotlivce. U lidí s SCD může být obzvláště obtížné předvídat, jak a kdy by mohli začít špatně reagovat na darovanou krev. Vzhledem k tomu, že nežádoucí účinky mohou být fatální, je nutná zvláštní opatrnost. Ačkoli jsou obecně bezpečné, transfuze krve mohou někdy způsobit několik komplikací u lidí s SCD v průběhu času. Hemosideróza se může vyvinout po častých krevních transfuzích a může poškodit srdce, játra, pankreas a další orgány, pokud jednotlivec nedostává chelatační terapii železa.

  Typ krevní transfúze zvané erytrocytaferéza nebo automatizovaná výměna červených krvinek může také pomoci snížit riziko budování železa v těle.

  aloimunizace, ve kterém jednotlivec produkuje Imunitní odpověď na darovanou krev je dalším podmínkou, která se může vyvinout po více transfuzích. Podle studie z roku 2014 dochází k aloimunizaci přibližně u 30% lidí s SCD, kteří podstupují krevní transfuze. Je možné modřiny a někteří lidé se mohou vyvinout infekce. DHTR pravděpodobně způsobí více než 4,2% úmrtí v důsledku SCD. /li>

 • Závratě
 • Nízký krevní tlak

Shrnutí

Srpná buněčná onemocnění je vážný zdravotní stav, který může způsobit významný život, život ohrožující poškození zdraví a kvality života jednotlivce.

Transfuze krve mohou být účinnou formou léčby, ačkoli postup má významná související rizika, zejména při pokračujícím používání.

 • Krev/hematologie
 • Transplantáty/dary orgánů

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Webslavery [pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]