Czy Covid-19 Pandemic and Black Lives Matter zmieni naukę i społeczeństwo?

Czy Covid-19 Pandemic and Black Lives Matter zmieni naukę i społeczeństwo?

Ph.D. Winston Morgan, jest czytelnikiem toksykologii i biochemii klinicznej na University of East London, na Zjednoczone Królestwo. W tej opinii omawia wyniki niedawnego przeglądu, dlaczego Covid-19 nieproporcjonalnie dotyka ludzi z marginalizowanych grup rasowych i harmoniqhealth.com etnicznych. Podkreśla również, dlaczego zmiany społeczne potrzebują czegoś więcej niż sentymentu, aby stać się rzeczywistością.

Kilka lat temu pisałem o tym, że po ponad 100 latach nie było czarnego laureata Nobla w nauce.

kłóciłem się o problemy strukturalne, przed którymi borykają się czarni naukowcy i inni czarni profesjonaliści podczas podróży edukacyjnych i zawodowych i podkreśliłem, dlaczego nie był to tylko problem dla osób, ale większy problem dla społeczeństwa.

Szybkie do 2020 r. I wpływ pandemii koronawirusa, z ponad 41 000 martwych w Wielkiej Brytanii w momencie pisania, szacunek, że niektórzy uważają, że może być znacznie wyższy.

Dane pokazują, że COVID-19 był najbardziej niszczycielski w obszarach o największej deprywacji i nieproporcjonalnie dotkniętych osobami opisanymi jako czarny i azjatycki w Wielkiej Brytanii Wraz z wpływem na zdrowie, pandemia znacznie zmniejszyła wielkość gospodarki – z związanym z tym wpływ na jakość życia.

Od bardzo wczesnego pandemii stało się jasne, że pewne czynniki, szczególnie starsze wiek, obszar geograficzny i szereg wcześniejszych warunków, takich jak cukrzyca i otyłość, skorelowane z większą infekcją i śmiertelnością z wskaźnika śmierci z wirus.

Jednak sugestia, że ​​rasa lub pochodzenie etniczne mogłyby określić twoje szanse na zarażone lub umierające z wirusa, które zarówno wzbudzały media, jak i spowodowały największy problem społeczeństwa.

Problem był niepowodzenie lub niezdolność naukowców i lekarzy do wykluczenia możliwości, że rasa, powiązana z określonymi genami, była głównym motorem nieproporcjonalnego wpływu na te grupy.

Nierówności zdrowotne wpływają na nas wszystkich inaczej. Odwiedź nasze dedykowane centrum, aby uzyskać dogłębne spojrzenie na różnice społeczne w zakresie zdrowia i co możemy zrobić, aby je poprawić.

Przegląd Bame Covid-19

Zapotrzebowanie na działanie było tak Wielkie, że rząd był zmuszony nakazać Zdrowia Publicznego Anglii – agencji Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej – do przeprowadzenia przeglądu dostępnych informacji, aby uzyskać wgląd w to, dlaczego grupy opisywane jako czarne, azjatyckie i inne mniejszości etniczne (BAME) byli nieproporcjonalnie dotknięci wirusem.

Przegląd przewodniczył czarny profesor, dr Kevin Fenton i zawierał wkład wielu profesjonalistów z różnych społeczności Bame.

Recenzja potwierdziła wszystkie wczesne obserwacje na temat tego, kto był najbardziej Dotknięte, w tym fakt, że po kontrolowaniu wieku, współwystępowania i deprywacji osoby sklasyfikowane jako czarne lub azjatyckie były nadal na znacznie wyższym ryzyku śmiertelności związanej z Covid-19.

Przegląd celowo unikał potencjalnie kontrowersyjnego tematu czynników genetycznych, częściowo z powodu braku informacji i wiedzy specjalistycznej w dziedzinie genetyki medycznej, ponieważ dotyczy rasy.

Przeciętna wiadomość było to, że skumulowanym wpływem rasizmu strukturalnego na grupy BAME był głównym czynnikiem przyczyniającym się.

Głównym tematem przechodzącym siedem zaleceń przeglądu jest potrzeba rozwiązania problemów strukturalnych związanych z rasą i pochodzeniem etnicznym w wynikach opieki zdrowotnej i że istnieje potrzeba większej liczby naukowców BAME oraz specjalistów ds. Zdrowia medycznego i publicznego na stanowiskach wpływów i władzy, którzy mogliby zarówno identyfikować problemy poprzez badania, jak i komunikować rozwiązania w sposób, którego obecnie brakuje.

Ale Zalecenia recenzji Bame Covid-19 stanie się rzeczywistością, będzie poważnym wyzwaniem.

Zmiana musi być widoczna na wszystkich poziomach

Wcześniejsze recenzje i zalecenia dotyczące rozwiązania struktury RAL RASIzm, taki jak zapytanie Stephen Lawrence.

Czy skrzyżowanie pandemii Covid-19 i odrodzenie ruchu Black Lives Matter po zabójstwie George’a Floyda byłoby przełomowym katalizatorem zmian?

Dla pokoleń czarni profesjonaliści, szczególnie ci w środowisku akademickim, narzekali na próbę oddychania czyimś kolanem na szyjach. Aby zrealizować przegląd Bame Covid-19, zmiana musi być widoczna na wszystkich poziomach, od studentów uniwersytetów po menedżerów i profesorów w naszych najbardziej prestiżowych instytucjach. Projekty, które prowadzą do wyższej klasyfikacji stopnia i są bramami do kariery zawodowej lub badawczej.

To trwa po ukończeniu studiów, gdy rzadziej uzyskują dostęp do głównych firm w sektorze prywatnym lub dobrze zasobów grup badawczych i instytutach.

Nawet gdy stają się uznanymi profesjonalistami lub badaczami, częściej znajdują się w mniej wpływowych rolach i próbują przeprowadzać badania w niekomornych instytucjach, a w związku z tym nie mają dostępu do sieci, które tworzą i wzmacniają i wzmacniają reputacje.

Ostatecznie nie są w stanie opracować strategicznej współpracy, które prowadzą do awansu do ról kierownictwa wyższego szczebla lub profesora.

Chociaż pandemia świeciła światłem na problem, stworzyła również dodatkowe bariery. W czasach, gdy społeczeństwo potrzebuje więcej czarnych naukowców i naukowców, pandemia zagroziła przetrwaniu uniwersytetów i instytucji w śródmieściu, które tradycyjnie były główną, a czasem jedyną drogą do sektora czarnych naukowców.

Połączenie polityki rządowej i, jak na ironię, mniej zagranicznych studentów, wielu z tła BAME, w wyniku pandemii, może oznaczać, że tylko wysoce selektywne, intensywne badanie, które zatrudniają mniej czarnych naukowców, przetrwa, przeżywa .

Odwrotną stroną dyskryminacji jest przywilej

Wiele powyższych punktów jest dobrze przećwiczonych i nie idą w sedno problemu. Często zapominamy, że rasizm jest dwoma monetami.

Biorąc pod uwagę wpływ rasizmu strukturalnego, rzadko świecimy światłem na tych, którzy z niego korzystają.

Od uniwersytetu do miejsca pracy odwrotną stroną dyskryminacji jest przywilej – ale ci, którzy korzystają, nigdy nie są zobowiązani do rozważania lub wyjaśniania, dlaczego otrzymują dodatkowe wsparcie, są mentorowani i sponsorowani oraz otrzymywać korzystne leczenie Aż do szczytu.

Instead, whenever the impact of structural racism is discussed, the focus is always on the victims, with the onus put on them to describe the impact of the discrimination and then to provide solutions.

Przezwyciężenie konsekwencji rasizmu strukturalnego powinno przynieść korzyści wszystkim społeczeństwu, produkując wygraną, ale w prawdziwym świecie działa jako gra o sumie zerowej, więc postęp jest ograniczony lub nieistniejący.

Główne zmiany wymagają przeniesienia przywileju od tych, którzy zawsze skorzystali z niego na tych, którzy nigdy nie mieli przywileju, krok, że wielu, nawet tych, którzy popierają równość, niechętnie dokonuje się w obliczu prawdziwych wyborów.

Rzeczywistość jest taka, że ​​nierówności wytwarzane przez setki lat polityk, takich jak czerwone w mieszkaniach w Stanach Zjednoczonych, nie można po prostu odwrócić samego nastroju.

Polityki zaprojektowane w celu wprowadzenia głównych zmian społecznych potrzebnych do odwrócenia rasizmu strukturalnego, w które wszyscy jesteśmy tak mocno zainwestowani, mogą mieć przyczepność tylko po poparciu znacznego wkładu finansowego od rządów. Na przykład

W Wielkiej Brytanii jednym ze sposobów naprawienia braku ponad 300 czarnych profesorów byłoby niewielki procent, nieco ponad 2%z prawie 14 000 białych profesorów, którzy rezygnują z swoich stanowisk. Nic dziwnego, że nie było wolontariuszy.

To, co jest wymagane, jest bardziej znaczącym podejściem, w formie rodzaju planu marszałkowego, specjalnie mającego na celu przezwyciężenie wpływu rasizmu strukturalnego.

Lekcje z przeszłości

Jeśli wrócimy do końca niewolnictwa w koloniach brytyjskich w latach 30. XIX wieku, kluczowym krokiem była rekompensata zapłacona właścicielom niewolników za utratę niewolników.

Wielkim błędem nie było zapewnienie podobnego wsparcia finansowego dla uwolnionych niewolników, z czym nadal żyją potomkowie zniewolonych Afrykanów i szerszego społeczeństwa.

Dzisiaj, wraz ze zmienionym sposobem myślenia Covid-19 i Black Lives Matter Ruch, podobne zastrzyk finansowania byłoby wymagane do rozszerzenia gospodarki, aby uwzględnić pożądany wzrost liczby czarnych profesjonalistów , jak sugeruje przegląd Bame Covid-19.

Aby mieć szansę na sukces, podobnie jak w 1837 r., Trzeba by podjąć kroki, aby zapewnić, że biali profesjonaliści nie przegrają.

Takie działania mogą być postrzegane jako forma naprawy, ale już zaobserwowaliśmy znacznie więcej wydatków rządowych, aby zapobiec awarii społeczeństwa podczas kryzysu bankowego i, jak na ironię, w odpowiedzi na obecną pandemię Coronawirus.

W porównaniu z kryzysem bankowym, konsekwencje długoterminowego rasizmu strukturalnego prawdopodobnie mają większy wpływ na społeczeństwo i można je rozwiązać za ułamek kwot, ale tylko wtedy, gdy naprawdę wierzymy, że czarne życie materia Matter .

  • Zdrowia publiczne
  • Equity Health

Contents

Webslavery [pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]